ANCCE Asociación Nacional de Criadores de Caballos de Pura Raza Española


ANCCE je zkratka označující španělskou národní asociaci chovatelů koní plemene Pura Raza Española (Asociación Nacional de Criadores de Caballos de Pura Raza Española) a je na mezinárodní úrovni hlavní asociací pro toto plemeno.

Španělské ministerstvo zemědělství ji oficiálně uznalo jako orgán, který zastupuje chovatele a majitele koní Pura Raza Española (PRE) z celého světa (jejími členy je více než 80 procent chovatelů), a pověřilo ji správou plemenné knihy.

ANCCE  je tedy pro španělské ministerstvo zemědělství (respektive pro Ministerstvo pro životní, venkovské a mořské prostředí, MARM) oficiálním zástupcem, který rozhoduje o zušlechťování a selekci plemene, o požadavcích pro zápis do plemenné knihy, soutěžích apod.
ANCCE byla ustavena v roce 1972 a v současnosti zastupuje více než 800 chovatelů z celého světa a asociace z patnácti zemí.

ANCCE zastupuje plemeno PRE na úrovni EU v rámci výboru COPA-COGECA (Výbor profesionálních zemědělských organizací) a WBFSH (Světová federace chovu sportovních koní) a spolu se španělským institutem pro zahraniční obchod ICEX a s andaluskou exportní agenturou EXTENDA sestavuje každoroční plány propagace.

Mezi hlavní činnosti patří:

* Vedení plemenné knihy na mezinárodní úrovni.

* Správa a rozvoj plánu selekce PRE.

* Pořádání drezurních zkoušek z výkonu pro všechna plemena (výběrové zkoušky mladých koní, PSCJ).

* Pořádání každoročního mezinárodního koňského veletrhu SICAB ve španělské Seville již od roku 1991. Koná se vždy v týdnu před poslední listopadovou nedělí.

* Vydávání dvojjazyčného španělsko-anglického časopisu „El Caballo Español“, který se věnuje zpravodajství a soutěžním výsledkům souvisejícím s PRE.

* Účast na mezinárodních koňských veletrzích a vydávání propagačních materiálů.

* Pořádání španělského morfologického mistrovství.

* Pořádání tribunálu hodnotícího kvalifikované chovné jedince (Tribunal de Reproductores Calificados) a okruhu pro mladé koně (Circuito de Caballos Jóvenes) v rámci plánu selekce.

* Pořádání aukce koní PRE na veletrhu SICAB.

* Tvorba a správa internetových stránek s výsledky, zprávami a informacemi pro chovatele www.ancce.com a www.sicab.org (vysílání ze SICABu v přímém přenosu po internetu). • Aktuality

  Svod 30.6. 2016

  Svod 30.6. 2016

  Svod koní P.R.E. v ČR - den první 30.6.2016 - oblast Čechy

  Školení rozhodčích CSWE + veřejný trenink TRAIL - 10.4. 2016

  Školení rozhodčích CSWE + veřejný trenink TRAIL - 10.4. 2016